Cagacaga Design Studio slogan
.

WHO WE ARE


BİZ KİMİZ?

cagacaga Crews

1983 yılı kimi için önem arz etmesede, bizim için bir yolun başlangıcı olmuştu. Tan ve Fatoş 1983 yılının yaz ayında doğmuşlardı. Tan (tombul olan) haziranda, Fatoş (minik olan) ağustos ayında dünyaya gelmişti. Birbirlerinden habersiz büyümeye bırakılmış iki hayalperest olarak yaşamaya başladılar. Görsel zekaları normal bir insanın 1000 katı olmasa da, bir tasarımcının ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydeydi. Yönlendirilmedikleri halde içlerindeki yaratıcılığı ortaya koyabilecekleri alanlara yönelmeye başladılar. Fatoş (minik olan) "Gazi Eğitim Fakültesi-Resim Öğretmenliği" bölümünü bitirdi; lakin Tan (tombul olan) ayakkabı boyacılığı yaparak sanat hayatıyla tanıştı. İşin espirisi bir yana, uzun arayışlar sonucu "Anadolu Üniversitesi-Fotografçılık ve Kameramanlık" bölümünü okudu. Hikayemizin bu iki kahramanı okullarını okurken bir tesadüf eseri tanıştılar. Bir süre sonra yeteneklerini birleştirmeye karar verdiler. Ancak! ortada bir engel vardı. Biri 55 kg diğeri 155 kg'dı. Nasıl olmuştu bu! sanki Tan 3 fatoş yutmuştu. Velhasıl bu farklılıklardan bir bütüne varan bu iki arkadaş 2008'in Ağustos ayında Cagacaga Design Studio adı altında ortak olarak çalışmaya başladılar. Freelance çalışma prensibi ile her türlü grafik tasarım, fotoğraf çekimi, video çekim ve editing işlerini yapmaktadırlar. Profesyonel hizmet vermeyi ilke edinmiş bu iki arkadaş müşterilerinin ihtiyaçlarını belirliyerek var olan ihtiyaca dair yenilikci, farklı ve üstün kalitede çözümler sunmaktadır.


.

NE YAPARIZ?

WHAT WE DO


Circle with easel illustration

TASARIM

DESIGN

Tasarım birleştirmek, düzenlemek, kurgulamaktan çok daha fazlasıdır. Bir değer ve anlam vermektir. Aydınlatmak, açıklığa kavuşturmaktır, ve hatta eğlendirmektir. Çalışma süresince müşterilerimizi iyi dinler, ihtiyaçlarına en uygun cevabı verebilecek çözümler sunar, markanızı istenilen hedefe ulaştırır, başarımızı müşterimizle paylaşır, birlikte kutlarız.

Circle with coat hanger illustration

WEB TASARIM

WEB DESIGN

Cagacaga web tasarım çözümlerimizle tanıştınız mı? Kullanıcı dostu, estetik ve kreatif tasarımlar ile müşterilerinizi etkileme şansını yakalayın. Kurumunuzun kimliğini en iyi şekilde müşterilerinize yansıtalım. Web siteniz rakiplerinizin önüne geçsin. Optimize edilmiş web tasarımı ile arama motorlarından gelen ziyaretçiler müşterileriniz olsun.

Circle with mannequin illustration

FOTOĞRAF

PHOTOGRAPH

Bizim için fotoğraf; ışık, obje, renkler ve enstantaneden meydana gelen kareyi en iyi şekilde oluşturmak ve görüntülemek sanatıdır. Son teknoloji ürünü olan fotoğraf ve studyo sistemlerini kullanıp kaliteden ödün vermeden siz değerli müşterilerimize ışığın kusursuz halini fotoğraflarınıza yansıtıyoruz.

Circle with directors chair illustration

VİDEO

VIDEO

Kamera, motor, action.. Görsel anlatım biçiminin en güçlü öğesidir video. Kısa film, tanıtım videosu bir fotoğrafın yapabileceğinden çok daha fazlasını yapar. En detaylı iletişim aracıdır. Hem görsel hemde işitsel olduğu için akılda kalıcıdır. Cagacaga ekibi olarak firmanıza video çekim ve editing hizmetini profesyonel bir şekilde sizlere sunuyoruz.


.

NE PAYLAŞIRIZ?

WHAT WE SHARE


Grafik Tasarım

Pantone


Pantone Scala

Pantone Colour Formula Guide 1164 tire renk içeren ve her rengin ofset baskı sisteminde nasıl elde edileceğini karışım formülleriyle veren bir renk katalogudur. Bu 1154 rengi hem parlak (Coated) hem de mat (Uncoated) olarak ayrı ayrı göstermektedir. Pantone renk ifade edilirken renginin mat veya parlak bölümden seçildiğini belirtmek için renk numarasının sonuna U ve C harfleri eklenmektedir. Her bir karşılığı Pantone numarası mevcuttur ve her rengin altında formülü yazılıdır. Formül, yüzde ve ölçü olarak iki şekilde verilmiştir; Yüzde değeri karışıma giren ana renklerin %100’e tamamlanmasıyla, ölçü değeri ise birim ölçü değerlerinin adet bölündüğünde yüzde değerini vermektedir.

Pantone renkler baskıda CMYK mantığı ile oluşturulmaz. Bu renklere ilave olarak ya da yalnız basılabilir. Pantone renkler özellikle rengin değişmesinin istenmediği kurumsal kimlik çalışmalarında tercih edilir. Renklerin ortak evrensel lisanı olarak tanımlanabilir.

Web Tasarım
Fotoğraf
Video

Video çekim süreci


Çoğu zaman video çekimi, öncesinde uzun hazırlıklar gerektirir. Çekilecek filmin niteliğine göre, video çekim hazırlıkları farklı çalışmalar gerektirebilmekte ve farklı zamanlarda tamamlanmaktadır. Örneğin, bir kurumsal tanıtım filminin video çekim ini yapmak istediğinizde, öncelikle tesise gidilip mekan keşfi yapılır, tesisin büyüklüğü ve çekilecek materyaller dikkate alınarak video çekim günleri saptanır. Video çekim günlerinin süresi, tesiste kullanılacak teknik cihazlara göre de değişkenlik gösterir. Video çekim yapılırken özgün kareler almak, filmin farklı olması için önemlidir. Filmin, kaliteli ve özgün bir çalışma olarak ortaya çıkmasında, yapılacak profesyonel video çekimler, olaya değişik boyutlar ve tatlar katacaktır.

  • Kısa Film çekim
  • Stop Motion çekim
  • Time lapse çekim
  • After Effect kullanımı
Afişler

Cagacaga Design Studio Afişleri

Afişlerin Detaylı içerikleri çok yakında sitemize eklenicek

 

 


.

Neredeyiz

Contact


Cagacaga contact

Mobil İletişim


+90 532 578 25 62


+90 536 888 28 06


E-posta


info@cagacaga.com


Posta Adresi


Uğur Mumcu Cad. No:37/2 GOP / ANKARA

*İsim, email ve mesaj girilmesi zorunludur.